На кафедрі пропедевтики внутрішньої медицини з доглядом за хворими, загальної практики (сімейної медицини) було проведено бесіду зі студентами академічних груп, присвячену пам’яті Голодомору – акту геноциду українського народу, здійсненому керівництвом Комуністичної партії більшовиків та урядом СРСР у 1932-1933 роках шляхом організації штучного масового голоду.
На вшанування та збереження пам’яті загиблих під час Голодомору, були створені тематичні музеї по всій Україні і за кордоном. І один з перших таких музеїв нещодавно відвідав колектив нашої кафедри разом зі студентами академічних груп та лікарями міста, а саме – Музею пам’яті Голодомору 1932-1933 років на Хмельниччині, який у 2018 році відмітив 10-річчя свого створення.
Враховуючи особливі умови в період карантину, було вирішено провести другу, віртуальну екскурсію для студентів за матеріалами попередньої подорожі, продемонструвати фото- і відеоматеріали.
Музей розташувався на території середньовічного замку у містечку Меджибіж, неподалік від Хмельницького. Це був перший в Україні меморіал, цілком присвячений трагедії сталінського геноциду українців. Поряд з численними документами та світлинами, що відображають жахливі злочини режиму, вся експозиція зі знарядь тяжкої селянської праці, хатнього побуту, скульптур, художніх образів органічно вписалася у кам’яні мури замку та створює вражаючу реалістичність страшних подій, змінює свідомість та закарбовується у пам’яті.
Саме місто Меджибіж і його замок мають неймовірно цікаву давню історію http://myshtetl.org/khmelnitskaja/medzhibozh.html
Про наші подорожі, які організовувала кафедра, принаймні, двічі на рік, плануємо розповідати частіше, заохочуючи студентів й колег вузу до майбутніх краєзнавчих досліджень, пізнання України з її самобутньою історією та культурою, і компенсуючи таку гостру нестачу нових вражень та інформації завзятим мандрівникам.